Gmina
» Strona główna
» Moje konto

» Rada Gminy

» Sołtysi

» Gmina
» Miejscowości
» Jednostki organizacyjne
» Oświata
» Kultura
» Ochotnicza Straż Pożarna
» Parafie i kościoły

» Kalendarz Imprez
» Informator
» Archiwum

» STRATEGIA ROZWOJU GMINY
» PLAN ROZWOJU LOKALNEGO GMINY
» ŚRODKI POMOCOWE
» ECHO GMINY BIULETYN INFORMACYJNY
» FUNDUSZE EUROPEJSKIE W GMINIE
» ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
» INFORMACJE DLA ROLNIKÓW
» INFORMACJE DLA PRACODAWCÓW
» INFORMACJE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
» WSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA

Urząd Gminy
» Informacje ogólne
» Kierownictwo Urzędu
» Zamówienia publiczne
» Środowisko
» Adoptuj Psa
» ePUAP
» Wniosek o udostępnienie rejestru wyborców
» Zespół Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
» CAF
» Geodezja i gospodarka gruntami

Gospodarka odpadami
» Informacje
» Regulamin i Uchwały
» Deklaracja

Prawo
» Budżet i majątek
» Plan zagospodarowania
» Prawo Miejscowe
» Regulaminy
» Statuty
» Uchwały Rady Gminy
» Zarządzenia Wójta

Turystyka
» Oferta turystyczna
» Noclegi
» Szlaki turystyczne

Wyszukiwanie


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY

EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

 W ostatnich dniach maja 2010 odbędzie się wycieczka do Krakowa do Zoo
 dla dzieci realizujących projekt "Dziecięce listy do świata"
 w Punktach Przedszkolnych w Gminie Łapsze Niżne
 Zbiórka o godz. 7.30 przy przedszkolu.
 Plan wycieczki:
 7.40 –Wyjazd do Krakowa
10.00 Wejście do Zoo
13.00 Obiad
14.20 wyjazd z Krakowa.
Powrót planowany jest ok. godziny  16.17.
Całkowity koszt wycieczki dla dzieci  pokryty jest z projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz obiadu dzieci otrzymają suchy prowiant na śniadanie i soczek. Rodzice zobowiązani są ubrać dzieci stosownie do pogody i zabezpieczyć przed deszczem (pelerynka w plecaczku).
Terminy wyjazdu:
27. 05.2010 Punkt Przedszkolny w Łapszach Niżnych 
                  Punkt Przedszkolny we Frydmanie
28.05.2010  Punkt Przedszkolny w Kacwinie
                  Punkt Przedszkolny w Trybszu
31.05.2010  Punkt Przedszkolny w Łapszance
                  Punkt Przedszkolny w Łapszach Wyżnych


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny we Frydmanie

30.10.2009 Akcja Sprzątanie Świata.
„ Jestem małym ekologiem, o przyrodę zawsze dbam.
Chcę by na naszej pięknej Ziemi przyjemniej wszystkim żyło się nam”.
Takie motto przyświecało dzieciom i wychowawcom podczas akcji. W tym roku ucieszyło nas wszystkich to, że śmieci było znacznie mniej niż w poprzednich latach. Mamy więc nadzieję, że udział przedszkolaków w Sprzątaniu Świata już zaczyna przynosić oczekiwane efekty.
05.11.2009 Pasowanie na Przedszkolaka.
„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy przedszkolakiem się zostanie”- wiedzą o tym doskonale dzieciaki, które w tym dniu zostały uroczyście pasowane na „prawdziwego” przedszkolak. Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się przed rodzicami swoimi umiejętnościami: pięknie recytowanymi wierszykami, wesołymi piosenkami oraz wspaniałymi tańcami, między innymi z drewienkami i tamburynami.
Na uroczystości nie zabrakło wspólnej zabawy z rodzicami przy piosence „Zabawa z mamą”.
Każdy „prawdziwy” przedszkolak otrzymał również pamiątkowy dyplom.

10.11.2009 teatrzyk pt. „Calineczka”
Bajkę o Calineczce znają prawie wszystkie dzieci, a mimo to spektakl obejrzały z dużym zaciekawieniem. Piękne, duże kukiełki, a także bogata scenografia „przyciągały” uwagę dzieci. Historia małej Calineczka przeniosła przedszkolaki w świat fantazji i baśni, tak bliski dziecku.
W naszym przedszkolu gościliśmy także aktorów ze spektaklem „Wyjatkowy gość”.

25.11.2009 Wróżby Andrzejkowe
„Czary mary, wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie”.
Jak co roku w wigilię Św. Andrzeja dzieci odbyły podróż, wspólnie z „prawdziwą” cyganką do krainy pełnej magicznych niespodzianek, słodkich poczęstunków, nadziei na dobrą przyszłość.

Tydzień Życzliwości w grupie Smerfy (listopad 2009)
Przez cały tydzień każdy przedszkolak starał się być dla kolegów dobry i życzliwy.
Wszyscy zaprzyjaźnili się z „grzecznymi” słówkami: proszę, przepraszam i dziękuję.
Dzieci poznały zilustrowany kodeks grzeczności. Poprzez ślubowanie przyrzekły przestrzegać go w życiu przedszkolnym i nie tylko. Magii „tygodnia życzliwości” dodała dekoracja sali- mnóstwo serduszek małych i dużych z imionami dzieci i zwrotami grzecznościowymi.

  Światowy Dzień pluszowego Misia (25.11.2009)
„Pluszowe misie- miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu”.
 
W naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy raz to miłe święto i zapisze się ono na stałe w naszym kalendarzu imprez.
W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie: małe i duże, brązowe, białe, żółte, różowe… Podczas zajęć wysłuchały historii powstania pluszowego misia, wzięły udział w quizie „Co wiesz o niedźwiedziach?”, a na koniec zjadły słodki, misiowy przysmak- miodek.

02.12.2009 Spotkanie ze Świętym Mikołajem
Przedszkolaki dobrze przygotowały się do tego spotkania. Powitały zacnego Gościa wierszykami i piosenkami i wręczyły mu wykonane samodzielnie upominki. Każde dziecko uścisnęło dłoń naszego Gościa, każde dziecko otrzymało prezent z jego rąk, każde mogło się do Niego przytulić i zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie.
Mikołaj zapewnił, że widzi dzieci przez cały rok i wie, czy są grzeczne. Nasz wspaniały, sympatyczny Gość obiecał, że wrócić do nas za rok.

Ciekawostką w naszym przedszkolu są prezentacje multimedialne przygotowane przez Panią Teresę i Panią Basię ( prezentacje: „Mali meteorolodzy”; „Poznajemy życie niedźwiedzi”; oraz „Od buraka do lizaka” i „Ojczyzna swoja każdemu najmilsza”- Święto Niepodległości).
Dzieci bardzo polubiły spotkania z komputerem, który już na stałe zagości w naszym przedszkolu.

21.01.2010 „Jasełka”.

Jasełka mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, a wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Jasełka przygotowała i poprowadziła Pani Teresa.
Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców, prezentowali się wspaniale. Przedstawienie było wyjątkowe, obejrzeli je rodzice, dziadkowie, dzieci i cały personel przedszkola. Naprawdę warto było!

21-22.01.2010 „Dzień Babci i Dziadka”.
Tradycyjnie w tym roku odbyły się spotkania wnucząt z dziadkami i babciami. Wnuczęta pod kierunkiem nauczycielek recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W czasie uroczystości dzieci wręczyły miłym gościom kolorowe kwiaty w wazoniku, broszki własnoręcznie wykonane oraz laurki. Na koniec zaprosiły swoich dziadków na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Na zakończenie, zgodnie  tradycją, odbyła się aukcja obrazków, które wykonała Pani Teresa i Pani Basia techniką witrażu.

04.02.2010 „Bal przebierańców”.
„ Jest karnawał ! W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara, strojów pięknych to niemiara. Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej sali”.  Jak, co roku bal w przedszkolu wywarł wiele emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, gdyż sami musieli przygotować stroje, a więc wszyscy tego dnia zamienili się w księżniczki, batmanów, piratów. Zabawa była udana, a wspomnienia pozostaną na długo. Szkoda tylko, że następny bal dopiero za rok.

12.02.2010 „Dzień Przyjaźni”.
„Mamy kochać i tego wysokiego, i tego malutkiego, i chudego, i pucułowatego, kochanego
„w ucho szczypanego”, jak rydza zdrowego i na świnkę chorego - i każdego”.(Ewa Szelburg Zarembina).  Choć Dzień Zakochanych jest wymysłem angloamerykańskim, to nie trudno zauważyć, że znajduje zwolenników i odbiorców właściwie na całym świecie. Z tych właśnie powodów maluszki z grupy I i starszaki z grupy II postanowiły uczcić walentynkowy dzień i zorganizowały wspólne spotkanie 12 lutego pod hasłem „Dzień Przyjaźni”. Dzieci odpowiednio przygotowały się na ten dzień. Każdy przyszedł do przedszkola ubrany w coś czerwonego. Były tańce, śpiewy i degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków. Dzień ten z pewnością dostarczył dzieciom miłych wrażeń, pokazał jak można w sposób przyjemny i pożyteczny wspólnie przeżywać ciekawe chwile,
upewnił nas, że jest to dobra droga prowadząca do rozwoju i utrwalania pozytywnych uczuć takich jak: sympatia, przyjaźń

16.02.2101 „Zapusty”.
W tym roku Pani Teresa i Pani Basia zorganizowały biesiadę paczkową pt. „ Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek”.  Dzieci miały okazję poznać historię zapustnego tygodnia, kiedy to w żadnym domu nie mogło zabraknąć słoniny, mięsa i boczku. Tłusty czwartek był wstępem do hucznych zabaw, kiedy jedzono, tańczono, a po wsi chodziły zapustne korowody przebierańców. Także i w naszym przedszkolu wszystkie dzieci zatańczyły wesoło przy muzyce ludowej „ Miała baba koguta”. Po zabawie nadszedł czas na paczki- smakowały wybornie. Taka biesiada pozostanie na długo w naszej pamięci!

08.03.2010 „Dzień Kobiet”.
W przedszkolach w całej Polsce dzień ten jest jednak nadal bardzo lubiany przez dzieci. Wtedy święto mają nie tylko panie, ale i wszystkie dziewczynki. Chłopcy już od rana przygotowują niespodzianki, krótkie przedstawienia, (oczywiście zainspirowane przez nauczycielkę), które są zawsze pierwszym punktem programu. Ładnie ubrani, wspólnie śpiewają wyuczone wcześniej piosenki i deklamują wierszyki. Dziewczynki, zauroczone popisami kolegów, tańczą w takt muzyki ze wszystkimi dżentelmenami. Atmosfera panująca tego dnia w przedszkolu zawsze jest miła i radosna.

23.03.2010 „Powitanie Wiosny”.
Dzieci przygotowywały się do tego dnia bardzo długo. Zrobiły porządki w kącikach przyrody posadziły cebulki tulipanów, rzeżuchę, fasolę, zieloną pietruszkę. W czasie spacerów bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny. W okolicznych ogródkach wypatrzyły przebiśniegi i krokusy które zakwitły także w przedszkolnych kącikach przyrody. Przedszkolaki tradycyjnie już, jak co roku piosenkami i wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Poznały tradycje ludowe związane z obchodzeniem tego dnia.

31.03.2010 „Śniadanie Wielkanocne”.
„Na stole święcone, obok baranek, no i koszyczek pełen barwnych pisanek, w dom polski wiosna wchodzi na spotkanie, gdy  wielkanocne na stole śniadanie”. Pod koniec marca w naszym przedszkolu odbyło się „śniadanie wielkanocne” dla wszystkich dzieci i pracowników placówki. Przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi dzieci najpierw obejrzały przedstawienie w wykonaniu najstarszej grupy wiekowej a następnie dzieląc się jajkiem, zjadły wspólne śniadanie. Następnie śpiewano piosenki o tematyce wielkanocnej a dzieci tradycyjne odwiedził „zajączek” przynosząc łakocie. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i mały upominek za udział w konkursie „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”.

19.04.2010 „Święto Czekolady w przedszkolu”.
W tym dniu jemy wszystko, co czekoladowe! Dzieci przebrane w kolorze czekolady miały okazję zapoznać się z jej historią. Już od samego rana degustowały różne rodzaje czekolady. Przedszkolaki wykonały wg własnego pomysłu prace plastyczne z rozpuszczonej czekolady. Na koniec dekorowały wafle czekoladą i kolorową posypką i poczęstowały nimi swoje Panie w przedszkolu oraz swoich Rodziców. Był to pyszny dzień!

23.04.2010 „Dzień dla zdrowia w przedszkolu”- Spotkanie z Panią Pielęgniarką Danutą Święty.
W czasie tego miłego spotkania Pani Danusia nie tylko wspomniała o higienie osobistej, kulturze zachowania się przy stole, ale także wyjaśniła przedszkolakom, co to są wirusy i bakterie, i jak się należy przed nimi chronić. Dzieci wzięły także udział w konkursie „Misja Velvetek” w celu utrwalenia nawyków higienicznych. Na zakończenie przedszkolaki zrobiły pyszną sałatkę owocową, którą przygotowały własnoręcznie.

05.05.2010 „Dzień Strażaka”.
W Dzień Św. Floriana przedszkolaków odwiedzili Strażacy. Najpierw dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki, chwilę w nim posiedzieć, przymierzyć kask, a co najważniejsze odważni weszli na rozłożoną drabinę, oczywiście w asekuracji Pana Strażaka. Nie zabrakło również głośnych „sygnałów”. Na zakończenie dzieci zaśpiewały swoja ulubioną piosenkę „Jedzie straż pożarna”, która bardzo spodobała się naszym gościom.

25.05.2010 „Dzień Matki i Ojca”.
Jest to szczególny dzień, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem w naszym przedszkolu. Wszyscy przezywali uroczystość od samego rana. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne występy dla swoich rodziców- maluszki brały udział w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”, a pięciolatki w inscenizacji słowno- muzycznej „Spacer po łące”, która wraz z dziećmi przygotowała Pani Teresa. Były też tańce (wg Klanza) poprowadzone przez Panią Martę. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień, bo po występach wszyscy zgromadzeni zajadali się kiełbaskami z grilla i innymi smakołykami.

01.06.2010 „Dzień Dziecka- Dniem Sportu”.
Propagując ideę aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego w dniu 1 czerwca odbyła się Olimpiada sportowa dla przedszkolaków- „Mali i Waleczni”. W olimpiadzie wzięły udział dzieci ubrane w kolorowe koszulki, w wybranym przez grupę kolorze. Najpierw odbyło się uroczyste powitanie dzieci, zapalenie znicza olimpijskiego, następnie dzieci niosły flagę i śpiewały hymn olimpijski. Konkurencje olimpijskie rozpoczęły się po złożeniu „przysięgi sportowca”. Podczas zawodów panowała niezwykle radosna, sportowa atmosfera. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy. Aktywność dzieci w olimpiadzie sportowej uświadamia im wartość zdrowia, jako potencjału, którym dysponują, kształtuje poczucie odpowiedzialności za zdrowie. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Nie ważne, kto wygra, grupa ta, czy ta, byle by zabawa była na 102”.

07.06.2010 „Wizyta klauna w przedszkolu”.
Wraz y pierwszymi krokami naszego wesołego gościa pojawił się uśmiech i wielka radość na buziach wszystkich przedszkolaków, a nawet naszych pań. Klaun powitał ans bardzo serdecznie i od razu zaraził wszystkich dobrym humorem i wyszukanym dowcipem. Były czary, magia i wiele niespodzianek. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Niestety nic, co dobre, nie trwa wiecznie…Nadszedł czas rozstania,
ale nasz przyjaciel obiecał nam, że wkrótce nas odwiedzi, a on zawsze dotrzymuje słowa. Czekamy więc…na kolejne odwiedziny.

10.06.2010 „Przedszkolaki w krakowskim ZOO” dzięki środkom unijnym.
Tego dnia dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do krakowskiego zoo. Wyjazd dla dzieci był realizowany w ramach projektu „Dziecięce listy do świata”, współfinansowanego przez EFS. Zoo powitało nas piękną pogodą oraz pięknie kwitnącymi azaliami oraz rododendronami. Przedszkolaki na „żywo” mogły zobaczyć zabawy oraz karmienie małp i ich zwyczaje. Dzieci odwiedziły Pawilon Zwierząt Nocnych i tam obserwowały sen rudawki nilowej i pancernika włochatego. Poznały różne odmiany już znanych im zwierząt, np. wilka grzywiastego. Najbardziej spodobało im się „Małe Zoo”, gdyż mogły tu karmić marchewką osiołka i małe kucyki. Po tak wyczerpującej wycieczce przedszkolaki udały się na obiad do restauracji, a po posiłku wyruszyły w powrotną drogę do Frydmana. Będzie co wspominać…!

23.06.2010 „Wycieczka do Dinolandii- Inwałd” współfinansowana przez EFS w ramach projektu „Dziecięce listy do świata”. Setki milionów lat przed pojawieniem się pierwszych ludzi na Ziemi dominowały dinozaury i inne zadziwiające zwierzęta. Opanowały prehistoryczne morza, powietrze i lądy i królowały przez około 165 milionów lat. W malowniczych plenerach Dinolandii można podziwiać wyjątkowy zestaw ponad pięćdziesięciu różnej wielkości figur dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Spacerując urokliwymi alejkami Dinolandii można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych dziejów Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń, lecz także przyjemnie spędzić czas, odpoczywając w cieniu Spinozaura.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny w Kacwinie

W tym roku po raz pierwszy w kacwińskim przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA podczas którego dzieci mówiły wierszyki, tańczyły. Na zakończenie każdy przedszkolak dostał dyplom oraz nagrody przygotowane przez Panią dyrektor.


 

  W tym roku rozpoczęliśmy poznawanie różnych zawodów od wysłuchania skrzypka, który zagrał nam przepiękne piosenki. Bardzo interesowało nas jak wyglądają skrzypce, jak powstaje dźwięk oraz czy każdy może nauczyć się na nich grać.

Lubimy jesienne spacery podczas których możemy poznawać jesienną przyrodę. Dzieci z grupy BIEDRONKI stworzyły jesienne bukiety, które ozdobiły kącik przyrody w naszym przedszkolu.

Poznajemy warzywa przyniesione z naszych ogródków, dzięki którym możemy przygotować przepyszną sałatkę warzywną.

 

 

Wiemy co to jest „Muchomor” oraz umiemy go namalować. Bardzo lubimy takie prace plastyczne zorganizowane przez naszą Panią.   
 

Z jesiennych darów umiemy wyczarować różne ciekawe postacie kasztankowe, które służą nam nie tylko do zabawy.

Poznajemy miejsca pamięci narodowej podczas spaceru na pobliski cmentarz. Złożyliśmy wieniec wykonany przez dzieci z grupy Serduszka z pomocą Pani Dyrektor.


„Tańczymy Labada” i nie tylko. Uczymy się bawić w grupie dzięki nauce różnych tańców.

„Bezpieczna droga do przedszkola” pod takim hasłem panowie policjanci odwiedzili nasze przedszkole. Podczas spotkania opowiedzieli nam jak należy zachowywać się na jezdni, czego nie wolno robić oraz jak wygląda ich praca.

 

 Czary mary pokus pokus….. Pani Marta umie wróżyć podczas spotkania andrzejkowego wróżyła wszystkim dzieciom co czeka je w przyszłości. Były wróżby, tańce oraz drobny poczęstunek.

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Kacwinie z Panem Dyrektorem w którym uczestniczyły dzieci z grypy Serduszka, które już za rok zaczną uczęszczać do szkoły. Pan Dyrektor opowiedział nam o szkole, pokazał różne ciekawe miejsca oraz sale w której będą uczyć się przyszli uczniowie.


 

Mój kochany Mikołaju….jak co roku przybył do nas Święty Mikołaj, który przywiózł wór prezentów. Dzieci przygotowały dla Mikołaja specjalny występ z wierszykami i tańcami. Mikołaj był bardzo zaskoczony, że dzieci potrafią tak pięknie tańczyć.

  

Dzieci z grupy Biedronki wraz ze swoimi rodzicami brały udział w konkursie zorganizowanym przez Panią Renatę pt. „Drzewo Genealogiczne”, w którym przygotowały przepiękne prace przedstawiające ich rodziny. Dzięki udziale w konkursie dzieci poznały swoje rodziny bliżej oraz otrzymały nagrody w postaci książeczek oraz pluszaków.

 

„Jasełka”- z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy występ w którym razem z nami brali udział rodzice w postaci Aniołków, Pastuszków. Razem z nami po występie wszyscy usiedli do wspólnego stołu, połamali się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

 

 

Podczas trwania zimy w naszym Przedszkolu została wyznaczona trójka chętnych dzieci do dokarmiania ptaków. Dzieci przynosiły z domu okruszki chleba oraz zboże. Kilka razy w tygodniu przedszkolaki wychodziły na dwór sprawdzić czy ptakom nie brakuje jedzenia.

 


W zimowy piękny dzień przedszkolaki z nauczycielami wybrały się na wyciąg narciarski w Kacwinie. Podczas tej wyprawy dzieci zjeżdżały na workach, jabłuszkach oraz sankach. W czasie tego dnia poznały również jak bezpiecznieporuszać się na stoku.

Nasze Przedszkole odwiedzili tancerze z Wyższej Szkoły Medycznej z Łodzi. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały występ studentów. Pod koniec tego spotkania tancerze zaprosili naszych przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Jak co roku w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. W czasie tego balu dzieci miały przepiękne kostiumy, które wcześniej zostały przygotowane przez siebie i rodziców. Było mnóstwo zabaw i konkursów, w których przedszkolaki chętnie brały udział. Wybraliśmy Królową i Króla balu. Wszyscy wspaniale się bawili.

 


W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny żegnaliśmy zimę. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały się z symboliczną Marzanną nad pobliską rzekę. Po dotarci na miejsce maluchy pożegnały się z Marzanną, zaśpiewały jej piosenkę, wyrecytowały wiersze i wrzuciły do rzeki.

 

 

W naszym Przedszkolu odbyło się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne. Z wielkim zapałem wspólnie przygotowaliśmy posiłki. Na stole nie zabrakło jajeczek, mazurka oraz innych pyszności. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i urządzały zabawy nawiązujące do tradycyjnego śmigusa- dyngusa.

 


Przedszkolaki z Kacwina po raz kolejny brały udział w akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci wyposażone w rękawice ochronne oraz reklamówki z zapałem sprzątały swój plac zabaw i najbliższe otoczenie. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie.

Przedszkole z Kacwina wzięło udział w programie "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS". Celem tego programu było zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami dymów poprzez obserwację w środowisku. Dzieci oglądały ciekawe ilustracje oraz prowadziły rozmowy z Panią na ten temat.

Do naszego Przedszkola przyjechały Japonki. W czasie tego spotkania uczyły dzieci piosenek, pokazywały zwierzęta, mówiły w swoim języku ich nazwy oraz zapoznały dzieci ze sztuką Origami. Polega ona na tworzeniu figurek  z papieru.

 

 Jak co roku zorganizowaliśmy Akademie z okazji "Dnia Matki". Maluchy prezentowały swoje umiejętności, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz tańczyły. Wzruszone Mamy z radością wsłuchiwały sie w słowa swoich pociech. Słodki poczęstunek dla dzieci i Mam umilił wspólnie spędzony czas.

W tym roku tradycyjny Dzień Dziecka obchodziliśmy na wesoło. Dzieci miały okazję zobaczyć występ klauna. Program polegał na wykonaniu piosenek przeplatanych konkursami, czarami i pokazami. Podczas występu dzieci aktywnie brały w nim udział.

 

 


W dniu 11 czerwca całe Przedszkole wraz z rodzicami wyruszyło na wspólną wycieczkę do Zoo w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta, które nie zobaczyły by na co dzień. Maluchy podziwiały zebry, lwy, jaguary, wielbłądy, wilki i różnego rodzaju ptaki. Pogoda nam dopisała, dzięki czemu wycieczka była bardzo udana.

Przedszkole wzieło udział w realizacji programu Antytytoniowego pt. "DOROŚLI NIE PALCIE PRZY DZIECIACH".

Zorganizowany został konkurs dla dzieci i rodziców w postaci plakatu. Wyróżniliśmy cztery najciekawsze prace plastyczne, które zostały nagrodzone.

W dniu 24 czerwca wyruszyliśmy wspólnie z rodzicami do Dinolandu w Inwałdzie. Dzieci poznały nazwę oraz historię życia poszczególnych dinozaurów. Miały możliwość wykopania z piasku szczątek dinozaurów. Po wspólnym obiedzie wróciliśmy do domu.

Dzieci brały udział w Międzynarodowym Dniu Dziecka w Niedzicy. Pokazały swoje umiejętności taneczne. Zaprezentowały tańce z różnych regionów Polski. Zaśpiewały piosenki i świetnie się bawiły.

 


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny w Łapszach Niżnych

Dnia 19. października odbyło się w naszym przedszkolu PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
Dzieci bardzo ten dzień przeżywały.
Wszystkie maluchy były przepięknie ubrane.
Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły tańce, których nauczyły się do tej pory w przedszkolu podczas okresu adaptacyjnego.
Potem, razem z panią dyrektor wypowiadały słowa przysięgi:

Ja przedszkolak dzielny,
Będę zawsze uśmiechnięty
Będę słuchał swoje panie
I zjadał całe śniadanie
Będę grzecznie się bawił  i polnie się uczył
Żebym mamy i taty
Nigdy nie zasmucił.
Po tych słowach za pomocą czarodziejskiego ołówka każdy przedszkolak został uroczyście pasowany na dzielnego, wesołego przedszkolaka.
Na pamiątkę tej uroczystości wszyscy otrzymali dyplom.

Wreszcie jedziemy.
Dnia 23. października wyruszamy z przedszkola w Łapszach Niżnych do kina do Nowego Targu na bajkę „Odlot”.  Dzieci bardzo przeżywały ten wyjazd.  Dla niektórych jest to pierwsza wspólna przedszkolna wycieczka. Myślę, że udana.

 

 


My przedszkolaki nigdy się nie nudzimy.
Zawsze coś ładnego tworzymy, albo się chętnie wspólnie bawimy.

 


 

 

Również my przedszkolaki nie zapominamy o zmarłych a więc 30. października wyruszamy ze zniczami na cmentarz w Łapszach Niżnych, aby się razem za nich pomodlić.

 

 

 

06. listopada odwiedza nasze przedszkole pan policjant.
Celem naszego spotkania było przypomnienie zasad przechodzenia przez jezdnię, wyjaśnienie, dlaczego nie wolno bawić się w pobliżu ulic, przebiegać przez jezdnię w niedozwolonych miejscach oraz jak może być niebezpieczna zabawa w pobliżu maszyn rolniczych.

 


09.11.2009 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Choć mój Misiaczku, dzisiaj ci pokaże moje przedszkole.
Będzie super zabawa.

 

 

 

Poznajemy następne zawody - wszystkie bardzo potrzebne i ciekawe.
Dziś 13.11.2009 poznaliśmy zawód pani krawcowej oraz to, co potrzebuje w swojej pracy.
Bardzo nam się podobała zabawa z guzikami, oraz spódniczka, którą uszyliśmy dla naszej lalki.

 

 

 

13. listopada gościł w naszym przedszkolu teatrzyk „Bajka”.
Przedstawienie pod tytułem „Wyjątkowy gość” nam się bardzo podobał.

 

 

 

W dniu 26.11. odbyły się w naszym przedszkolu „Andrzejki”.
Była to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do poznawania naszych tradycji i zwyczajów.
Było naprawdę czarodziejsko.

 

 

 

Dnia 02.12. 2009 już od rana wszyscy byli niecierpliwy. Przyjedzie czy nie?
A jednak przyjechał - nasz długo oczekiwany gość ŚWIĘTY MIKOŁAJ.
Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Po tak pięknym przedstawieniu Święty Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. My też przygotowaliśmy dla niego niespodziankę.

 

Wigilii nadszedł czas – czas składania życzeń oraz łamania się opłatkiem.
W dniu 21. 12. 2009 wspólnie spotkali się przy Wigilijnym stole przedszkolaki z Łapsz Niżnych.

 

 Dnia 21.12. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste rozstrzygnięcie konkursu – NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA. Wszystkie prace były ładne i ciekawe. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Po długiej naradzie mieliśmy zwycięzców konkursu. Wszystkie dzieci na pamiątkę otrzymały piękne książki.

 

Czas świąt Bożego Narodzenia.
W tym szczególnym czasie rozbrzmiewają kolędy, które niosą radość i nadzieję.
Również my przedszkolaki niesiemy radość poprzez wspólne kolędowanie podczas ŁAPSZAŃSKIEGO KONCERTU KOLĘD I PASTORAŁEK w dniu 27. grudnia.

 

 

14. stycznia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki pięknie wystrojone zaprezentowały swoje programy. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować babciom i dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, oraz przytulanie i pocieszanie, kiedy mają zły humor.

11 lutego zamieniła się nasza sala w Bajkową Krainę. W tym dniu spotkały się razem krasnoludki i księżniczki. Zataczali razem Superman i Doda. Była to wspaniała Walentynkowa zabawa, na której nie brakowało również konkursów i słodkiego poczęstunku.

Świetną zabawę, oraz konkursy przygotowały dla nas panie 19 lutego podczas OLIMPIADY ZIMOWEJ.  


 

 

 

17. marca odwiedza nasze przedszkole teatrzyk kukiełkowy. Inscenizacja pod tytułem „Zaczarowany Gucio” była bardzo pouczająca.

Że owoce są bardzo smaczne i zdrowe przekonały się przedszkolaki 19. marca, kiedy same przygotowały sałatkę owocową.

26. marca przedszkolaki poznają zawód strażaka. W tym dniu odwiedziliśmy OSP w Łapszach Niżnych. Niejeden przedszkolak postanowił być strażakiem.

W czasie uroczystego śniadania wielkanocnego 31. marca dzielimy się święconym jajkiem, co ma zapewnić zdrowie i pomyślność dla wszystkich.

29. maja – wizyta uczniów SKC przy Gimnazjum w Łapszach Niżnych.
Była to świetna zabawa, były wiersze, piosenki oraz zagadki. A to wszystko o owocach i warzywach. Była też smaczna oraz zdrowa przekąska.

25 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Nie zabrakło też konkursów i słodkiego poczęstunku. Każde dziecko wręczyło ukochanej mamusi upominek.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kościele parafialnym w Łapszach Niżnych 01. czerwca  2010.
Potem na nas czekały konkursy i świetna zabawa w krainie zabaw, którą uroczyście otworzyła symbolicznym kluczem nasza pani dyrektor

 

07. czerwca 2010 odwiedza nasze przedszkole Magik – Iluzjonista, który wyczarował na twarzy niejednego przedszkolaka szeroki uśmiech.


 

 

 

10. czerwca spełniają się nasze marzenia i oczekiwania. Po długiej podróży w końcu dojeżdżamy pod bramę ZOO.

 

 

 

 

W niedzielę 13. czerwca przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności na festynie w Łapszach Niżnych.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny w Trybszu

JESIENNE SPACERY
Przedszkolaki  podczas jesiennych spacerów bacznie obserwują wszystko co
dzieje się wokół nich. Najciekawszym punktem obserwacji są prace
drogowe wykonywane w tejże miejscowości.


 

 

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 18.09.2009 przedszkolaki z naszej placówki po raz drugi uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem POMAGAMY ZIEMI CODZIENNIE. DZIECI 3,4,5/LETNIE wyposażone w rękawice ochronne oraz plastikowe worki porządkowały teren placówki oraz jej najbliższe otoczenie. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie. Łącznie zostało napełnionych kilka worków.  
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 14.10.2009 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez Szkołę Podstawową. Nie zabrakło piosenki, którą zaśpiewali najmłodsi " Jesetm sobie przedszkolaczek", a także wierszyka którego wyrecytowali: "Jest na całym świecie dzieci bardzo wiele I jest dużo pań nauczycielek
Każda umie czytać to się przecież wie, Ale tak jak nasza pani to na pewno nie".


 

ODWIEDZINY POLICJANTA
Policjant w Punkcie Przedszkolnym
W październiku odwiedził nas pan POLICJANT. Pouczył najmłodszych  o zasadach poruszania się po poboczu, a także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Owocowe przysmaki
30.11.2009 dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz
z nauczycielem wykonały owocowe koreczki, celem tych zajęć było zachęcenie do wykonywania drobnych posiłków.

 


PRZEDSTAWIENIE
We wtorek przyjechał do nas teatrzyk kukiełkowy z przedsztawieniem "Syn
Węglarza". Przedszkolaki  z Punktu Przedszkolnego oglądały go w
skupieniu i w zaciekawieniu, ponieważ to właśnie najmłodszym przypadł
najbardziej do gustu.
  

 


PRZEDSTAWIENIE
„WYJĄTKOWY GOŚĆ”

W dniu 23.11.2009 przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego obejrzały
przedstawienie Teatru Lalek „Bajka” spektakl pt.: „Wyjątkowy
Gość”.
Przedstawienie oparte było na wartościach chrześcijańskich. Była to
niepowtarzalna lekcja dobroci i gościnności a potępiająca egoizm
i zazdrość.
Na uwagę zasługiwały: 
- bogate treści wychowawcze,
- prosta, ale zajmująca fabuła,
- piękne dekoracje i duże kukiełki,
- profesjonalna oprawa muzyczna.
Teatrzyk dla przedszkolaków był bezpłatny. Koszty przedstawienia
pokryte zostały
z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO 
w ramach realizacji projektu „Dziecięce listy do świata”.  


Bal Andrzejkowy
W dniu 26.11.2009 roku w Punkcie Przedszkolnym odbyła się zabawa Andrzejkowa pełna wróżb i czarów. Bal magów i czarodziejek.


 


 
MIKOŁAJ
Witaj kochany Mikołaju,
wiemy co niesiesz w tym worku.
Wiemy, że chcesz nam radość sprawić,
że chcesz się z nami pobawić.
Ale troszeczkę się obawiamy
bo my niegrzeczni często bywamy.
Jednak od dzisiaj będzie inaczej,
niech nam Mikołaj wszystko wybaczy.
Niech się nie gniewa bardzo prosimy,
my już na pewno się poprawimy.

                                                        
                                                        

 

W dniu 10.12.2009 przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Trybszu modelowały masę solną. Celem tych zajęć było rozwijanie ekspresji plastycznej, ponadto dzieci własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe. 

 

 

 

PREZENTACJA
W dniu 16.12.2009 przedszkolaki wzięły udział w prezentacji przygotowanej przez Szkołę Podstawową, która dotyczyła
projektu PIERWSZAKI I AMERYKAŃSKIEGO.  Najmłodsi z podziwem obejrzeli przedstawienie, a także prezentacje, z
których wiele się nauczyli.

 

WIGILIA
Kiedy w Betlejem rodzi się Dziecię,
radość przynosi wszystkim na świecie.
Niech wraz z Boż Dzieciną dni szczęśliwe przypłyną,
a pokój jak gwiazdka niechaj świeci.

 


Jak karnawał , to karnawał
W dniu 09.002.2010 r. w Szkole Podstawowej w Trybszu odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły przedszkolaki. Przebrały się za; biedronki, motyle, księżniczki, pszczoły, były też Teletubisie, Batmany, Zorro. Dzieciaki świetnie się bawiły. Brały udział w konkursach, pląsach, tańcach. W przerwie udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa była wspaniała.Zimowe zabawy na śniegu
19.02.2010 r. przedszkolaki wybrały się na Polanki, gdzie odbywały się zimowe zawody sportowe zorganizowane przez  szkołę. Dzieci lepiły bałwana, pokonywały tor przeszkód, biegały po śniegu, robiły „orła”. Walczyły w wyścigach szeregów. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola

Spotkanie z pielęgniarką
W dniu 24.03. 2010 r. w naszym przedszkolu witaliśmy gościa- pielęgniarkę z Ośrodka Zdrowia w Łapszach Niżnych panią Irenę Szaluś. Przeprowadziła z przedszkolakami pogadankę na temat” Higiena ciała i rąk”. Przypomniała o myciu rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety, o myciu zębów i całego ciała, używaniu chusteczek do nosa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jak również odpowiadały na pytania.

W dniu 25.03.2010 r. przedszkolaki brały udział w przedstawieniu kukiełkowym „ Koszyk z czystego srebra”, które było ufundowane z EFS w ramach projektu „ Dziecięce listy do świata”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i oglądały. Po zakończeniu miały możliwość obejrzenia dużych kukiełek-lalek i porozmawiania z aktorami. Przedstawienie bardzo im się podobało. Wrażeń było co nie miara.

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego
Od października 2009 r. w przedszkolu były prowadzone bezpłatne lekcje z języka angielskiego( 2 godz. tyg). Zajęcia były ufundowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „ Dziecięce listy do świata”. Dzieci poznawały pojęcia związane z domem, otoczeniem, zwierzętami, kolory. Uczyły się liczyć, śpiewać piosenki. Otrzymały do nauki bezpłatne podręczniki, płyty i karty do gry. Przedszkolaczki chętnie uczestniczyły w tych zajęciach.

Rytmika
Od 19 października 2009 r. w przedszkolu odbywały się bezpłatne zajęcia z rytmiki(1 godz. tyg.).
Ufundowane zostały z unijnych funduszy w ramach projektu „ Dziecięce listy do świata”. Przedszkolaczki poznały różne piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe, tańce. Wykorzystywały zakupione instrumenty muzyczne. Uczyły się poczucia rytmu, śpiewały piosenki, wykonywały różne pląsy. Dzieci chętnie przychodziły na te zajęcia.

Akcja „ Sprzątanie świata”
Jak co roku na wiosnę odbywa się w szkole sprzątanie świata. W dniu 28. 04. 2010r. przedszkolaczki również dołączyły się do tej akcji. Każdy otrzymał rękawiczki i woreczek. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły, boisko sportowe. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały te czynności. Uzbieraliśmy niecały, wielki worek śmieci.

Witaj maj, 3 maj….
Przedszkolaki brały udział w akademii szkolnej z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, która odbyła się 30 kwietnia 2010 r. Z uwagą słuchały wierszy i pieśni poświęconych rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Dzień Matki
W dniu Święta Mamy 26 maja w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z Mamami. Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny. Były piosenki o mamie w języku polskim i angielskim. Dzieci zarecytowały wierszyk ” Bukiet”. Wykonały zabawy ruchowe ze śpiewem” Krasnoludku”,
„Kuchareczki” , „ Nie chcę Cię”, „Dwóm tańczyć się zachciało”. Pięknie zaśpiewały piosenkę „ Choć mam rączki małe”. Na zakończenie złożyły życzenia: „Mamo, bądź zawsze szczęśliwa, piękna
jak dziś- w majowym Dniu Twego Święta!” Po występie przedszkolaczki wręczyły mamom przygotowane samodzielnie laurki i serduszka. Występ się podobał. Mamy były bardzo zadowolone i szczęśliwe.

Dzień Dziecka - 1 czerwca 2010 r.
Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaczki otrzymały od rodziców prezenty (soczki, ciastka, książeczki). W tym dniu oglądały przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. 4 pt. „ Kot w butach”. Większość zajęć spędziły na dowolnych zabawach oraz brały odział w różnych zabawach sportowych: wyścigi szeregów, skoki na trampolinie, zespołowe zabawy z piłką. Obejrzały bajkę na dvd „ Epoka lodowcowa”. Do obiadku zafundowano dzieciom pyszne ciasteczko. Przedszkolaki były bardzo zadowolone.

Spotkanie z magikiem
W dniu 10.06.2010 r. w przedszkolu ponownie zawitał magik. Dzieci wzięły udział w bezpłatnym pokazie różnych sztuczek. Niektórzy z chęcią i odważnie wystąpili wraz z magikiem przed publicznością. Wspólnie z iluzjonistą wykonywały różne czary –mary. Najciekawszy był pokaz węży. Przedszkolaki pełne wrażeń i uśmiechu wróciły do sali.

Wycieczka do ZOO w Krakowie
Dnia 11 czerwca 2010 r. 12 przedszkolaczków wraz z opiekunami pojechało na upragnioną wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Krakowie., która była ufundowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „ Dziecięce listy do świata”.
Zapowiadała się piękna pogoda. Wyjechaliśmy z Trybsza o 7.40. W Zoo dzieci miały możliwość zobaczyć różne zwierzęta  lwy, tygrysy, lamy, zebry, antylopy, papugi, pumy, małpy, słonia pelikany, łabędzie i wiele innych. Oglądały z zainteresowaniem. Najwięcej radości sprawiło im obserwowanie małpek w porze karmienia, lwów i tygrysów. Podziwiały wielkość strusia czy słonia Widziały olbrzymie trzy jaja strusie. W mini-zoo mogły z bliska obejrzeć i dotknąć niektóre zwierzęta: króliki, świnki, osły, kucyki, lamy. Po zwiedzeniu cała grupa udała się na obiad do restauracji „Krakus”. O godz. 15 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Trybsza wróciliśmy na godz. 17. wszyscy byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka była pełna wrażeń.

Wycieczka do Inwałdu – do Dinalandii
W dniu 18 czerwca 2010 przedszkolaczki ponownie pojechały na bezpłatną wycieczkę. Tym razem do Dinolandii- Krainy Dinozaurów w Inwałdzie. Z wycieczki skorzystało 10 dzieci. Pojechali również rodzice. Wyjechaliśmy jak zwykle o 7.40. Na miejscu byliśmy o godz. 10. Czekała na nas przewodniczka, która oprowadzała nas po krainie. Ciekawie opowiadała o życiu różnych dinozaurów. Zrobiliśmy kilka zdjęć. Po zwiedzeniu dzieciaki udały się na plac zabaw. Skorzystały z zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy. Na miejscu w restauracji zjedliśmy pyszny obiad. Po zakupieniu drobnych pamiątek, lodów wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Trybsza. Wycieczka była udana i pełna wrażeń.


Nasze spacery i leżakowanie
W czasie roku szkolnego przedszkolaki odbywały wiele spacerów po wsi i okolicy. Obserwowały przyrodę i jej zmiany w czasie kolejnych pór roku. Poznawały kwiaty wiosenne, zwierzęta domowe, w rzece, na łące. Zaś po obiadku leżakowały i słuchały różnych bajek.

Zakończenie roku przedszkolnego 2009/2010
W dniu 29 czerwca o godz. 11.15 w Punkcie Przedszkolnym w Trybszu odbyło się uroczyste zakończenie wraz z podsumowaniem projektu „ Dziecięce listu do świata’. Na zakończeniu gościliśmy Wójta Gminy Łasze Niżne p. mgr Pawła Dziubana, Dyrektorkę Szkoły Podstawowej p. mgr Julię Miśkowicz, Dyrektorkę Punktów Przedszkolnych mgr Annę Stronczek oraz Rodziców.
Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny, w którym zaśpiewały piosenki, recytowały wierszyki, wykonały kilka zabaw muzyczno-ruchowych. Na zakończenie podziękowały wszystkim za troskę i opiekę  słowami:
 Dzisiaj wszyscy tu stajemy
 I za wszystko dziękujemy.
 Za te słowa, dobre, miłe,
 Za cierpliwość ponad siłę,
 Za uwagi, słowa złote
 I ciężką z nami robotę.
Rodzice podziękowali władzom za współpracę oraz za wszystko, co ich dzieci otrzymały w ramach projektu w latach 2008/2010. Podziękowania dla wszystkich płynęły również od strony wójta, dyrektorek i wychowawczyni.
Dzieci otrzymały plecaki z wyposażeniem, dyplomy, malowanki. Były niezmiernie zadowolone i z ciekawością oglądały otrzymane prezenty. Zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę „ niech żyją wakacje”. W atmosferze radości i zadowolenia pożegnały się z przedszkolem i udały się na zasłużone wakacje.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny w Łapszance

01.09.2009 r odbyła sie uroczysta inauguracja roku przedszkolnego na którą przedszkolaki czekały z niecierpliwością i tęsknotą.Przybył nam 1 maluszek który odważnie poraz pierwszy przekroczył próg przedszkola
23.10.2009 r  przedszkolaki wspólnie z całą szkołą podstawową wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”.Dzielnie- uzbrojeni w worki i ochronne rękawice ruszyliśmy oczyszczać tereny Łapszanki.
14.09.2009 Przedszkolaki wzięły udział w uroczystm pasowaniu uczniów klasy I, oraz w akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
W pewien październikowy poranek nasze przedszkole odwiedził pan policjant.
Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki nt bezpiecznego poruszania się po ulicy, jak również z wielkim zainteresowaniem oglądały sprzęt wykorzystywany w pracy w policji.
Nie brakowało  też chętnych do
przymierzenia stroju policjanta

 


20.10.2009
  odwiedził nas cyrk SZOK. Był klown który wyczarowywał dolary , pani z boa dusicielem zawiniętym  wokół szyi... ..   pudelek .nawet rodzice mogli nauczyć się żonglerki  TO BYŁ NAPRAWDĘ SZOK
A to już jeden z naszych długich spacerów do zabytkowej kapliczki,gdzie maluszki mają możliwość obcowania z pięknem otaczającej nas przyrody
 

 

 

 

 

I uwielbiane  przez wszystkich zawody sportowe               

 

 

 

 

 

30.10.2009 przedszkolaki pojechały do kina Tatry
do Nowego Targu na projekcje filmu Walta Disneya „ODLOT”
Dzieci zjadły również obiad w restauracji .
Wrażeniom nie było końca.
 
24.11.2009 W przedszkolu gościli aktorzy z teatru lalek’Bajka”, którzy zaprosili publiczność na zamek księcia Brudasa .Wraz z bohaterami bajki przeżywaliśmy różne przygody.

25.11.2009 odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci przywitały trzy cudowne  wróżki, które przedstawiły historie wróżb Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila-wróżby. Wróżki przepowiadały  co czeka nas w nadchodzącym roku.Później były już tańce i mały posiłek,abyśmy nie ustali w zabawie.
2.12.2009
  odwiedził nas niezwykły i długo wyczekiwany gość...ŚW.MIKOŁAJ. Przedszkolaki z wielką radością śpiewały „Święty Mikołaj ciężko pracuje,piękne prezenty wszystkim szykuje , ma dużo pracy cały rok, wyjść niema czasu ani na krok.”
Dzieci wcieliły się w rolę Mikołaja, aniołków, reniferów i w piękny sposób odzwierciedliły ciężką pracę świętego, dziękując tym samym za przepiękne prezenty.

9.11.2009 maluchy wzięły udział w spotkaniu podsumowującym I etap projektu pod hasłem”Pierwsze ucznoiwskie doświadczenia drogą do wiedzy- gdzie obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu kolegów z klasy II szkoły podstawowej.
Nastepnie odbyło się spotkanie opłatkowe,gdzie dzieci wraz ze starszymi kolegami ze szkoły podzieliły się opłatkiem i śpiewały kolędy

A to już oczekiwanie na wigilijną wieczerzę w przedszkolu,
wspólne składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem , które odbyło się 22.12.2009 r.

 

 

 

13.01.2010r.
Przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. W balu uczestniczyły księżniczki, książęta, rycerze, wróżki i wiele postaci.

 

 

15.01.2010r Dzień Babci i Dziadka
Do przedszkola w Łapszance przybyli wszyscy dziadkowie i babcie, dla których maluchy w dowód Miłości przygotowały przedstawienie Pt. „Kopciuszek” oraz wręczyły piękne upominki. Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i przejęci oglądając swe pociechy podczas przedstawienia.

 

 

24.02.2010r.
Wycieczka do kapliczki na samej górze Łapszanki oraz liczne zabawy na śniegu. Wspólne lepienie bałwana i bałwanków.

08.03.2010r.
Przybył do nas Pan iluzjonista. Wszyscy byli zachwyceni występami. Wrażeniom nie było końca…

10.03.2010r.
Przedszkolaki oglądnęły teatrzyk kukiełkowy pt. „Wyjątkowy gość” w wykonaniu teatrzyku „ Bajka” z  Nowego Sącza. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie.

19.03.2010r.
Tego dnia odwiedziła nas Pani pielęgniarka. Wszyscy byli bardzo zainteresowani rozmową z Panią ze Służby Zdrowia. Była krótka pogadanka na temat dbania o higienę i zdrowego odżywiana.

 

22.03 – 24.03 2010r.
Udział dzieci w rekolekcjach.

26.04.2010r.
Bawimy się w kucharzy…Dzieci wspaniale się bawiły przy pieczeniu gofrów.

 

 

 

28.04.2010r.
Przedszkolaki wraz z  uczniami Szkoły Podstawowej oraz nauczycielami wzięły udział w akcji społecznej pod nazwą „sprzątanie świata”. Dzielnie, uzbrojeni w worki oraz ochronne rękawice, ruszyliśmy wspólnie oczyszczać tereny Łapszanki.

 

29.04.2010r.
Dzieci wzięły udział w Akademii z okazji Dnia Ziemi.

05.05.2010r.
Przedszkolaki, wspólnie z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej wysłuchały krótkiego programu historycznego okoliczności uchwalenia oraz znaczenia konstytucji dla naszego kraju.

26.05.2010r.
Z okazji święta każdej mamy, przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy „0” przygotowały występ artystyczny Pt. „Brzydkie kaczątko”.

07.06.2010r.
Występ magika – iluzjonisty pokryty z funduszy Unijnych w ramach realizacji projektu „Dziecięce listy do świata”. Dzieci z radością brały udział w pokazach iluzjonisty.                              

 

 

 

09.06.2010r.
Wycieczka do ZOO do Krakowa. Przedszkolaki uzbrojeni  w plecaki i wygodne buciki ruszyli oglądać zwierzęta. Wszyscy byli bardzo zafascynowani i uradowani.


 

 

23.06.2010r.
Przenieśliśmy się w prehistoryczne czasy... Odwiedziliśmy Dinolandię w Inwałdzie. Były wielkie roślinożerne dinozaury i mięsożerne tyranozaury…i nawet nikt się nie bał dotknąć tych potężnych stworzeń. A póżniej na plaży bawiliśmy się w archeologów.

25.06.2010r.
Ze smutkiem i żalem pożegnaliśmy naszych kolegów z zerówki, którzy rozpoczynają nowy etap w nauce. Śpiewaliśmy piosenki, mówiliśmy wiersze  a na koniec daliśmy parę ciekawych rad rodzicom zerówkarzy no i …prezenty dla naszych starszych kolegów.

30.06.2010r.
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego oraz projektu ” Dziecięce listy do świata” w którym wzięły udział władze Urzędu Gminy Łapsze Niżne.
Dzieci podziękowały wszystkim za pracę i trud  i wręczyły  wszystkim małe upominki.
Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały książeczki z dyplomami oraz Albumy przedszkolaka wraz z płytą CD.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Punkt Przedszkolny w Łapszach Wyżnych

01.09.2009 – 20 przedszkolaków z uśmiechniętymi (czasem przez łzy) buźkami rozpoczyna kolejny rok pobytu w punkcie przedszkolnym w Łapszach Wyżnych.

 

 

09.09.2009 – wraz z całą szkołą raźnie wyruszamy w okolice amfiteatru na Święto Pieczonego Ziemniaka, ach co też tam się działo: plecaki pękały w szwach, dzieci już nie mogły ich donieść, więc na miejscu nie było już sił na pieczenie kiełbasek i trzeba było korzystać z pomocy Pań i starszych kolegów i koleżanek. Było też mnóstwo zabaw i gier, które tak wymęczyły dzieciaczki, że wszystkie zapasy zniknęły raz, dwa.
16.09.2009 – na kolejną wycieczkę wybraliśmy się do lasu, gdzie też było bardzo ciekawie, obserwowaliśmy z „bardzo bliska” przyrodę, zbieraliśmy skarby do kącika przyrodniczego, a niektórzy próbowali nawet zabrać ze sobą pająki i koniki polne i było dużo płaczu, jak trzeba się było z nimi rozstać – z niektórych przedszkolaków wyrosną prawdziwi przyrodnicy.
28.09.2009 – w tygodniu poświeconemu bezpieczeństwu na drodze odwiedził nas Pan policjant z Łapasz Niżnych, który bardzo interesująco opowiedział nam o swojej pracy, pokazał nam umundurowanie i wyposażenie, a nawet można się było „przebrać” za policjanta.

13.10.2009
- uczestniczyliśmy w szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz złożyliśmy naszej Pani życzenia i podziękowaliśmy jej za cierpliwość.

23.10.2009
– w tym dniu pojechaliśmy do Nowego Targu do kina na bajkę „Odlot”, ale było super.


02.11.2009
- Dzień Zaduszny, pamiętaliśmy w tym dniu o zmarłych, a zwłaszcza o poległych w II wojnie światowej żołnierzach, pomodliliśmy się za ich dusze oraz zapaliliśmy znicze.

 

 

 


04.11.2009 – naszą szkołę odwiedził cyrk „Szok”, program oglądaliśmy z otwartymi buziami , zabawa była na 102, szczególnie jak występował klaun i wciągał nas w swoje sztuczki, najbardziej emocjonujący moment był wtedy, jak jedna z naszych koleżanek wzięła na szyję węża i nic a nic się nie bała, czego nie można powiedzieć o naszej Pani.

12.11.2009 - wzięliśmy udział w akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

  23.11.2009 – odwiedził nas teatr lalek „Bajka” i przedstawił nam „Kocmołuszka”, oglądaliśmy z zapartym tchem,  otwartymi buziami i obiecaliśmy dbać o czystość oraz zdrowo się odżywiać, aby nie spotkał nas los bohaterów przedstawienia.

30.11.2009 z wypiekami na twarzach słuchamy jaką wspaniałą przyszłość wywróżą nam „cyganki” ze starszych klas, bierzemy udział w licznych konkursach, a w niektórych starszaki nie mają z nami żadnych szans.

  02.12.2009 - przedszkolaki są coraz grzeczniejsze i dlatego odwiedził je Święty Mikołaj wraz z Elfem i mnóstwem prezentów, a one dla niego pięknie wystąpiły, prawie nic się nie bały i chętnie wzięły udział w sesji zdjęciowej z Mikołajem, którą zorganizowali rodzice.


21.12.2009 – w tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową” w I kategoriach. W kategorii I – 3,4 - latki: 1 miejsce zajęła Emilka Szczechowicz, 2 miejsce – Wiktoria Tomaszkowicz, 3 miejsce – Zuzia Ryś, w II kategorii – 5-latki: 1 miejsce zajął Dawid Gryglak, 2 miejsce – Krzysik Bogdan, 3 miejsce – Kinga Kalata, pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia, a wszyscy nagrody książkowe.

22.12.2009
– obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe w wykonaniu kółka teatralnego naszej szkoły, połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia, zaśpiewaliśmy kolędy i w takim radosnym nastroju zakończyliśmy zajęcia w 2009 roku.


13.01.2010 – mieliśmy pyszną zabawę choinkową i bal przebierańców, wystąpiliśmy przed całą szkołą, a stroje mieliśmy tak wspaniałe, że wszyscy dostaliśmy nagrody.

No i oczywiście jak to w zimie w górach, śniegu mieliśmy pod dostatkiem i chodziliśmy sobie na saneczki – z górki na pazurki, ale jazda.

 

14.02.2010 - W karnawale obchodziliśmy też Święto Zakochanych tzw. Walentynki  i zrobiliśmy niespodziankę naszym rodzicom w postaci ich zdjęć w serduszkach, które wyeksponowaliśmy w szatni, aby przypomnieć im o ich wielkiej miłości, oczywiście o naszej też ich zapewniliśmy.

 

 

01.03.2010 – odwiedził nas ponownie teatr „Bajka”  z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”- bardzo nam się podobało, chętnie odpowiadaliśmy na pytania aktorów i obejrzeliśmy dokładnie kukiełki.

08.03.2010 – nasi chłopcy przygotowali niespodzianki dla dziewczynek z okazji ich święta, wierszyki i piękne bransoletki.

31.03.2010 – kółko teatralne z naszej szkoły przedstawiło „Misterium Męki Pańskiej”, które z uwagą i w skupieniu obejrzeliśmy.
Następnie podzieliliśmy się jajkiem (które wcześniej pięknie pomalowaliśmy) i złożyliśmy sobie życzenia z okazji zbliżającej się Wielkanocy.
Wraz z nadejściem wiosny postanowiliśmy założyć hodowlę warzyw, wspólnie nasypaliśmy ziemię do pudełek, wysialiśmy nasionka, podpisaliśmy i ustaliliśmy dyżury w podlewaniu.

28.04.2010 – z okazji Święta Ziemi w naszej szkole zorganizowany był konkurs – przygotowanie plakatu, zdrowego dania, zaprezentowanie i degustacja, a następnie pełni sił ruszyliśmy sprzątać świat.

 

Również w kwietniu zorganizowaliśmy kącik regionalny do którego dzieci z pomocą rodziców przyniosły wiele wspaniałych eksponatów w ramach tematyki Mój kraj – Polska.

W maju wzieliśmy udział w małopolskim konkursie plastycznym „Matka w oczach dziecka” organizowany przez PMDK w Nowym Targu i 5-latka Marta Sołtys zdobyła wyróżnienie.
27.05.2010 – odbyło się uroczyste wręczenie nagród (dyplomy, książki) z udziałem burmistrza miasta i przedstawiciela delegatury kuratorium.

 

02.06.2010 – obchodziliśmy wspólnie Dzień matki i Dzień Dziecka, z tej okazji przedstawiliśmy naszym mamusiom montaż słowno-muzyczny i wręczyliśmy bukiety kwiatów, a następnie zasiedliśmy do wspólnego posiłku.

 

 

07.06.2010 – odwiedził nas clown Taperini, który bawił nas pokazem jazdy na rowerze, chodzeniem na szczudłach,  tresurą myszy i  wiele innych sztuczek do których potrzebował naszej pomocy, śmiechu było co niemiara.

 09.06.2010
– pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa do ZOO, oglądaliśmy różne egzotyczne zwierzęta, niektóre z nich widzieliśmy po raz pierwszy w życiu. Niestety  w tym dniu był straszny upał i niektórer zwierzaki pochowały się w cieniu, ale i tak było super.

 

 

28.06.2010 – pojechaliśmy na  drugą wycieczkę do Inwałdu do Dinolandu. Z pomocą uroczej pani przewodnik odkryliśmy różne gatunki dinozaurów, poznaliśmy ich skomplikowane nazwy, zwyczaje, zobaczyliśmy ich ślady, kości i zęby, a w ciemnym tunelu przeżyliśmy chwile grozy. Wyszaleliśmy się na placu zabaw, zjedliśmy pyszny obiadek, kupiliśmy pamiątki i w świetnych humorach wróciliśmy do domu.


30.06.2010
– odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i podsumowanie projektu „Dziecięce listy do świata”, który realizowany był w naszej gminie prze dwa lata. W uroczystości udział wzięli pani dyrektor szkoły, pani dyrektor punktów przedszkolnych, pan Wójt Gminy Łapsze Niżne, asystent projektu, ksiądz katecheta i oczywiście rodzice. Przygotowaliśmy krótki montaż z tańcem i piosenkami, rodzice podziękowali kwiatami za tak wspaniały projekt, który przyczynił się do upowszechnienia edukacji przedszkolnej na terenie wiejskim, a dzieci dostały od pana Wójta wspaniałe plecaczki pełne niespodzianek i zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : INFORMACJA DLA RODZICÓW

Punkty przedszkolne są placówkami nieferyjnymi, w związku z tym w dniach 18.01.2010 – 29.01.2010 zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli  w stałych godzinach funkcjonowania danego punktu przedszkolnego.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : Święty Mikołaj zawitał do punktów przedszkolnych

    W  dniu 2.XII . 2009 do wszystkich przedszkolaków realizujących projekt,, Dziecięce listy do świata” w gminie Łapsze Niżne zawitał najprawdziwszy święty Mikołaj.
Przedszkolaki pięknie zaśpiewały .. Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem. Byłem bardzo, bardzo grzeczny , bardzo się starałem… Maluchy zaprezentowały gościowi
tańce, wiersze i piosenki po których rozpoczęła się najprzyjemniejsza część odwiedzin.
Każde dziecko mogło osobiście porozmawiać z dobrym świętym. Dla grzecznych były prezenty, dla tych mniej grzecznych groźne spojrzenie Mikołaja i kilka słów do ucha. 
 Na szczęście w worku nikt nie znalazł rózgi. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków.

Wszystkie dzieciaki otrzymały zabawki dydaktyczne,  gry edukacyjne  rozwijające myślenie. Teraz przedszkolaki spędzają długie zimowe wieczory w towarzystwie rodziców i rozwiązują zagadki od św. Mikołaja.
Na koniec spotkania dzieci pięknie podziękowały i obiecały Mikołajowi że będą bardzo grzeczne. Z tej obietnicy ogromnie się ucieszyły nauczycielki i wszyscy rodzice obecni na spotkaniu.


EUROPEJSKI FUNDUSZ SPOŁECZNY : NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA

ŚWIĄTECZNY KONKURS

 DLA PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH

         Zapraszam wszystkie dzieci realizujące projekt "Dziecięce listy do świata" współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego do udziału w konkursie plastycznym NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA.
Zadaniem dzieci jest wykonanie na papierze w dowolnej technice ( rysunek, malunek, naklejanka, wycinanka itp. ) Choinki bożonarodzeniowej.  Konkurs skierowany jest dla dzieci w wieku:
I kategoria wiekowa – 3,4 lata
II kategoria wiekowa – 5 lat
Na  konkurs można złożyć jedną pracę jednego autora.

15. XII.2009 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu w każdym  Punkcie Przedszkolnym.

Na wszystkich uczestników czekają nagrody!

                                                                  ANNA STRONCZEK


 Numer stron: 4 Idź do strony 1  2 3 4
Copyright © 2007-2009 UG Łapsze Niżne Designed by WBG multimedia


statystyka