Urząd Gminy w Łapszach Niżnych

Ogłoszenie

Tablica ogłoszeń / Aktualności
Wysłany przez Marta opublikowano 07 17, 2014 - 09:22 AM

dotyczące bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnychWójt Gminy informuje, że na obszarze Gminy Łapsze Niżne obowiązuje przez cały rok zakaz kąpieli i niekontrolowanego piętrzenia wody na wszystkich obszarach wodnych. Wykonane przegrody cieków służące do celów kąpieliskowych, stanowią potencjalne zagrożenie dla osób z nich korzystających, a przede wszystkim dla dzieci.
Kąpiel dopuszczalna jest tylko w wyznaczonych obszarach wodnych odpowiednio oznakowanych i strzeżonych przez ratowników wodnych.

Na terenie Gminy brak jest czynnych kąpielisk. Zorganizowane jest natomiast jedno miejsce wykorzystywane do kąpieli znajdujące się nad Jeziorem Czorsztyńskim w miejscowości Niedzica-Zamek.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Gminy oraz osób przebywających na jej terenie  zwracam się do właścicieli obszarów wodnych o odpowiednie oznakowanie swoich obiektów oraz dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa (ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych Dz. U. z 2011 r. Nr 208, poz. 1240 z późn. zm.).

Jednocześnie przypominam, iż barszcz Sosnowskiego rosnący obficie głównie na brzegach potoków, jest rośliną silnie zagrażającą zdrowiu. Sok tej rośliny w obecności światła słonecznego powoduje oparzenia II i III stopnia, a powstałe rany trudno się goją.


Artykuł pochodzi z Urząd Gminy w Łapszach Niżnych
  http://www.old.lapszenizne.pl/

URL tego artykułu:
  http://www.old.lapszenizne.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1907